Genel Anestezi ve Sedasyon

Genel anestezi nedir?

Toplumda daha çok narkoz olarak bilinen genel anestezi hastaların herhangi bir ağrılı cerrahi işlem için uyutulması ve işlemin sonunda da uyandırılmasıdır.

Kaygı düzeyinin çok yüksek olduğu, işlemin uzun süreceği hastalar veya hareketsiz durması problemli olan çocuklarda uygulanabilir.

İşlemden önce hasta mutlaka anestezi uzmanı tarafından değerlendirilir, fizik muayene bulguları ile gerekli laboratuvar sonuçları incelenir.

Donanımlı bir ameliyathanede gerekli ekipmanlar eşliğinde hasta, damar yolundan veya maske ile gaz solutularak ameliyat süresince uyutulur.

Ameliyat bitiminde anestezi uzmanının uygun gördüğü süre boyunca gözetim altında birkaç saat hasta gözlenir ve sonrasında öneriler ile taburcu edilir.

Genel Anestezi Fiyatları?

Genel Anestezi fiyatları, işlem sırasında yapılan tedavilere göre belirlenmektedir.

Sedasyon nedir?

Diş tedavileri sırasında bazı hastalarda özellikle çocuklarda kaygı, endişe ve bulantı kusma gibi belirtiler görülebilmektedir. Sedasyon, hastaların bu şikayetlerini gidererek konforu sağlayabilmek için yatıştırıcı ilaçların kullanılmasıdır.

Kullanılan ilaçlar Anestezi Uzman Hekiminin kontrolünde yaşa ve kiloya göre bir ön değerlendirmeden sonra belirlenir ve hastanın durumuna göre ağızdan, burundan ya da damar yolundan uygulanır.

Sedasyon Fiyatları?

Sedasyon fiyatları , işlem sırasında yapılan tedavilere göre belirlenmektedir.

WhatsApp Destek
Yardıma ihtiyacım var
Merhaba!
Buradan iletişime geçerek hızlı bir şekilde bize ulaşabilirsiniz.
İDEAL SAĞLIK